Szabó Brigitte

Szabó Brigitte vagyok, Temesváron születtem, iskolai tanulmányaimat is ott végeztem. Ezt követően felvételiztem a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Pszichológia és Neveléstudományok karára, ahol a három éves pszichológia alapképzés után, a Tanácsadás és pszichológiai beavatkozás mesterszakon szereztem diplomát. Ezzel párhuzamosan részt vettem a pszichopedagógia képzési program I. és II. moduljában
Egyetemi éveim során lehetőségem volt belelátni a kisgyermekkor világába, mely elsősorban az önfeledt, szabad játék világa. Úgy gondolom, nekünk az a legfőbb nevelői feladatunk, hogy segítsünk megteremteni azt az érzelmileg biztonságot nyújtó közeget, amiben a gyermek társas kompetenciái fejlődnek, amelyben ő maga lehet az őt körülvevő világ felfedezője.
A Szent Imre Római-Katolikus Óvoda lehetőséget ad számomra, hogy mint dada, szemlélője legyek ennek a felfedezésnek, s kellő empátiával, odafigyeléssel és sok-sok szeretettel segítsem a kisgyermekek mindennapi tevékenységét.