Hamvazószerda

A negyvennapos húsvéti előkészületi időszak idén február 14-én kezdődik- erre a napra esik hamvazószerda- és március 29-én ér véget. Elsősorban a katolikus egyházban hamvazószerdán szentelt hamuból (melyet az előző évi virágvasárnapi körmeneten használt barka elhamvasztásával állítanak elő) keresztet rajzolnak a hívők homlokára.

Ezen a napon óvodánk Csillag-, Barika-, és Angyalka csoportjai részt vettek a 10 órás szentmisén, a Szent Mihály templomban. Ft. Veres Stelián plébániai kormányzó kis kereszt alakú hamuval jelölte meg a gyerekek homlokát, mondván: „ Emlékezz ember, hogy porból vagy és porrá leszel” A hamuval hintés ősi jelképe a bűnbánatnak, mivel a hamu az elmúlásra, a halálra figyelmezteti az embert.

A gyerekek kellő és illő szeretettel vettek részt a szentmisén.