Bota Annamária (Anci)

Kolozsváron születtem, itt érettségiztem a Kolozsvári Református Kollégiumban, 2007-ben. Egyetemi tanulmányaimat a Babeș-Bolyai Tudományegyetem, óvoda és elemi oktatás pedagógiája szakon végeztem. 2010 óta dolgozom óvónőként.

Két gyermek édesanyjaként tudom, hogy milyen fontos a gyermekek számára a családias, nyugodt légkör megteremtése, ami biztonságot nyújt számukra.

Arra törekszem, hogy a gyerekeket az óvodába lépésüktől kezdve pozitív hatások érjék, és érezzék jól magukat a csoportunkban. Személyiségük fejlődjön sokoldalúan, harmonikusan, az életkori és egyéni fejlődési ütemük szerint. A beilleszkedés szempontjából nagy jelentősége van a közös élményekre épülő tevékenységeknek (játékok, séták, kirándulások, ünnepek).

Fontos, hogy az óvodába szeretetben, tiszteletben neveljük a gyermekeket a szépre, a jóra, a barátságra, kedvességre, s hogy együtt megismerjük a világ gyönyörűségét, az Isten szeretetét.

Élményekben gazdag napokat igyekszem nyújtani a csillogószemű óvodás gyermekeknek.