Tanévnyitó

Most már hagyománnyá vált, hogy óvodánk minden tanév kezdetét a templomban ünnepelje. A 2019-2020-as tanévnyitóra az Egyetem utcai Szentháromság (Piarista) templomban került sor szeptember 14-én. A templom megtelt szülőkkel, nagyszülőkkel, gyerekekkel. Szokás szerint az ünneplőbe öltözött gyerekeket az óvó nénik és dadusok vezették be kézen fogva a templomba. A prédikációt Ft. Kémenes Lóránt Zoltán főesperes-plébános tartotta Ft. Veres Stelian segédletével. Az idén nem hiányzott a gyerekek ovis táskája vagy hátizsákja sem. Ezeket Ft. Kémenes Lóránt Zoltán főesperes-plébános megáldotta, hogy a gyerekekkel mindig ott legyen a gondviselő Isten, amikor az óvodában vannak. A gyermekek versekkel, énekekkel köszöntötték az új tanévet. Zárásként az óvodánk Himnuszát, Szent Imre hercegről szóló éneket szólaltattuk meg.