Anyó program

A Kolozsvári Magyar Napok ideje alatt mi is részesei voltunk az Argumentum Nostrum Egyesület ANYÓ programjának, amely augusztus 20-24 között zajlott, harmonikus és kellemes környezetben. Örvendünk, hogy bemutathattuk óvodánkat, gyermekbarát udvarunkat, amit nap mint nap tapasztalhatnak a “Szent Imre” Római Katolikus Óvoda növendékei. Intézményünk célja mindig nyitottnak és gyermekbarátnak lenni, ezért is tartottuk fontosnak, hogy részt vegyünk az említett tevékenységen. Toth Boglárka és Szabó Kinga óvónénik által, a résztvevő gyerekek kreatív és érdekes foglalkozásokon megismerkedhedtek szülővárosukkal, nevezetességeikkel. Mátyás királyról szóló legendákat hallgattak, mondókáztak, énekeltek, barkácsoltak, „kis festőművészek” bőrébe bújhattak. Városmakettet készítettek, házakat, tömbházakat barkácsoltak papírtasakból, megálmodták és elkészítették különleges sétaterüket, amelyre fákat és csónakokkal teli tavat helyeztek. Sokat játszodtak a szabadban, birtokukba vették a játszótér minden zegét-zugát. Amikor elfáradtak, Petruș Annamária dadus ölében megpihenhettek. Tartalmas és eseménydús volt számunkra ez a hét. Köszönjük Fekete Emőkének, a program kivitelezőjének és nem utolsó sorban a szülőknek a bizalmat, hogy gyermekeiket ránk bízták. Bármikor visszavárunk óvodánkba, hogy máskor is elbeszélgessünk!